Východ Česka zasáhnou příští týden bouřky. Přinesou kroupy a silný vítr

Ve východní polovině České republiky se v pondělí večer ojediněle vyskytnou silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů, kroupami a nárazy větru až 90 kilometrů v hodině. Vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přes Česko bude podle meteorologů v pondělí a v noci na úterý dále k východu postupovat zvlněná studená fronta. „Zejména ve východní polovině území se v pondělí později odpoledne a večer ojediněle vyskytnou silné bouřky,“ informuje ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od pondělních 18.00 do úterních 2.00 pro regiony Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji a pro celý Pardubický kraj, Vysočinu, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

„V kombinaci s vydatnějším deštěm se suma srážek může v tomto období ojediněle pohybovat od 20 do 60 milimetrů,“ uvádí meteorologové.

V souvislosti s tím upozorňují na ojedinělé rozvodnění menších toků a zatopení níže položených míst. Vítr může lámat větve, lidé by se měli mít na pozoru také před blesky a úrazy od padajících nebo poletujících předmětů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme