Hasiči v Olomouckém kraji kvůli bouřce vyjeli k víc než 140 zásahům, na noc instalují pytle s pískem

Moravou postupují bouřky. Aktuálně se nejvíce blýská na Přerovsku. Hasiči měli ale hodně práce i v podhůří Jeseníků - na Šumpersku. Celkově evidují hasiči v Olomouckém kraji hlavně kvůli popadaným stomům a zatopeným sklepům více než 140 zásahů. Radiožurnálu to řekl jejich mluvčí Zdeněk Hošák. Očekává se, že bouřky budou pokračovat v noci.

Šumpersko (Aktualizováno: 23:48 13. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do nejvíce postižených míst dovezl hasičský speciál pytle s pískem ze skladu z Hamer. Pytle jsou od 23. hodiny instalovány pro případ, že se bouřky v noci vrátí.

Olomoucký kraj zasáhly přívalové deště po 18. hodině. „Například přímo v Šumperku na transfuzní stanici došlo k zatopení sklepů a to pro nás bylo urgentní. Tam jsme také vyslali naše síly a prostředky. Další zásahy jsou také na Šumpersku, zde v několika případech větší kroupy pobily střechy, je tam prováděné zaplachtování,“ řekl večer mluvčí.

„Na některých místech se také voda rozlila z menších stoků. Ta situace v kraji není lehká, nicméně všechny dobrovolné a profesionální jednotky jsou v nasazení a postupně tyto události likvidujeme,“ dodal Hošák.

V Tvorovicích na Prostějovsku voda zaplavila asi 15 domů, na místě ještě před půlnocí zasahovali hasiči. V Lesnici na Šumpersku a v Pavlovicích u Kojetína došlo k sesunutí svahu. O dalším postupu v Lesnici rozhodne v pátek dopoledne statik, uvedli hasiči.

Postupně se bouřky z Prostějovska přesunuly na Přerovsko.

Barbora Weinekötter, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme