Hasiči v Olomouckém kraji kvůli bouřce vyjeli k víc než 140 zásahům, na noc instalují pytle s pískem

Moravou postupují bouřky. Aktuálně se nejvíce blýská na Přerovsku. Hasiči měli ale hodně práce i v podhůří Jeseníků - na Šumpersku. Celkově evidují hasiči v Olomouckém kraji hlavně kvůli popadaným stomům a zatopeným sklepům více než 140 zásahů. Radiožurnálu to řekl jejich mluvčí Zdeněk Hošák. Očekává se, že bouřky budou pokračovat v noci.

Šumpersko (Aktualizováno: 23:48 13. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do nejvíce postižených míst dovezl hasičský speciál pytle s pískem ze skladu z Hamer. Pytle jsou od 23. hodiny instalovány pro případ, že se bouřky v noci vrátí.

Olomoucký kraj zasáhly přívalové deště po 18. hodině. „Například přímo v Šumperku na transfuzní stanici došlo k zatopení sklepů a to pro nás bylo urgentní. Tam jsme také vyslali naše síly a prostředky. Další zásahy jsou také na Šumpersku, zde v několika případech větší kroupy pobily střechy, je tam prováděné zaplachtování,“ řekl večer mluvčí.

„Na některých místech se také voda rozlila z menších stoků. Ta situace v kraji není lehká, nicméně všechny dobrovolné a profesionální jednotky jsou v nasazení a postupně tyto události likvidujeme,“ dodal Hošák.

V Tvorovicích na Prostějovsku voda zaplavila asi 15 domů, na místě ještě před půlnocí zasahovali hasiči. V Lesnici na Šumpersku a v Pavlovicích u Kojetína došlo k sesunutí svahu. O dalším postupu v Lesnici rozhodne v pátek dopoledne statik, uvedli hasiči.

Postupně se bouřky z Prostějovska přesunuly na Přerovsko.

Barbora Sonnková, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme