Déšť a kroupy: Závěr týdne bude deštivý. Ze čtvrtka na pátek Česko ovládnou silné bouřky

Česko čekají silné bouřky s kroupami. Vítr dosáhne až 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové na čtvrtek a pátek chystají výstrahu. Závěr týdne bude deštivý. Vyjasní se až v neděli. Podle meteorologa však následujících několik dní nemůžeme očekávat jasno bez dešťů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průtrž mračen, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V noci ze čtvrtka na pátek čekají Českou republiku silné bouřky. „Bude nás ovlivňovat frontální rozhraní, které odděluje teplejší vzduch na východě a studený na západě,“ upozorňuje meteorolog z Českého hydrometeorologického úřadu Štefan Handžák.

Ve čtvrtek a pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle se vyskytnou přeháňky. „Odpoledne od jihozápadu musíme počítat s oblačností. V Čechách se na většině území vyskytnou silné nebo velmi silné bouřky. Moravu a ve Slezsko ovládnou místy,“ říká Handžák a dodává, že se pro jistotu chystá výstraha.

Teploty budou velmi rozdílné. Zatímco na jihovýchodě prý dosáhnou až 37 °C. Na západě naopak klesnou na 21 °C.

„Ze severu a severozápadu očekáváme mírný vítr. Na Moravě a ve Slezsku jižní až jihovýchodní. Bouřka tak zesílí a mohou s ní přijít i přívalové srážky s úhrny kolem 50 mm a kroupy. Vítr dosáhne až 90 kilometrů za hodinu,“ popisuje s tím, že výstrahu zadají do pátečních 6 hodin ráno.

V Moravskoslezském kraji a částečně ve Východních Čechách však prý silné nebo velmi silné bouřky mohou přetrvat až do dopoledních hodin. Podle Handžáka bude pátek deštivý. „Počasí se uklidní v sobotu. Očekáváme ojedinělé přeháňky. Jinak jasno až polojasno při teplotách mezi 23 a 27 °C,“ vysvětluje.

Neděle podle Handžáka začne polojasně. Od západu se začne vyskytovat oblačnost ze západu a místy přeháňky s bouřkami. Silné však prý nebudou. Teploty dosáhnou až 26 °C na západě a na východě až 29 °C. „Nevypadá to, že by v nejbližších dnech byla období bez srážek a vyjasnilo se,“ dodává.

ere Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme