Česko zasáhly velmi silné bouřky. Postupují od Šumavy k severovýchodu republiky

V částech Středočeského, Jihočeského a Plzeňského kraje se vyskytují velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu. Doprovází je přívalový déšť a kroupy. Postupně by během rána měly slábnout, výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platila do 6.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další bouřky očekávají meteorologové vpodvečer (ilustrační foto) | Foto: Stephen Arnold | Zdroj: Fotobanka Unsplash

V Česku bude během úterý panovat horké počasí, zejména na Moravě a ve Slezsku překročí odpolední teploty až 31 stupňů Celsia. V podvečer a v noci na středu pak přijdou další silné bouřky s přívalovým deštěm, silným větrem a krupobitím. Podle meteorologů se budou vyskytovat v celé zemi, přičemž v západní polovině mají být silnější a mohou rozvodnit řeky.

Evropské radary většinou neumožní rozpoznat vznikající tornádo, říkají meteorologové

Číst článek

„Od Šumavy postupuje k severovýchodu organizovaná linie bouřek, na jejímž čele se vyskytují nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, přívalové srážky a kroupy kolem dvou centimetrů. Bouřky budou pravděpodobně při svém dalším postupu slábnout,“ uvedli meteorologové.

Další bouřky očekávají meteorologové v podvečer. Ve východní části republiky se při nich lokálně může vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 milimetrů, s kroupami a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině.

Pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraji platí od úterních 20.00 do středečního rána upozornění před vysokým nebezpečím velmi silných bouřek. Vítr při nich může dosáhnout v nárazech až 90 kilometrů v hodině a při přívalových srážkách napršet kolem 50 milimetrů vody.

V uvedených krajích současně mohou stoupnout hladiny řek, voda by se však neměla vylévat z břehů. Podle meteorologů by se lidé měli vyvarovat koupání či plavby lodí na těchto tocích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme