Jihozápad Česka zasáhnou silné bouřky. Hrozí přívalový déšť a menší kroupy

V jihozápadní polovině Česka hrozí během úterý silné bouřky. V Čechách se začnou tvořit během odpoledne, na jihozápadě Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se objeví během večera a noci na středu. Doprovázet je bude přívalový déšť, případně menší kroupy. V oblastech zasažených výraznějšími srážkovými úhrny se mohou rozvodnit menší toky. Na svém webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

POČASí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, mračno

V jihozápadní polovině Česka hrozí v úterý odpoledne a večer silné bouřky (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V souvislosti s tlakovou níží postupující z Alp k severu se mohou během odpoledních, večerních a nočních hodin vyskytnout v jihozápadní polovině území silné bouřky,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Týden bude oblačný s přeháňkami. Teploty vystoupají na 25 stupňů, středa přinese ochlazení

Číst článek

Výstraha před silnými bouřkami platí pro pás od jižních regionů Ústeckého kraje, přes Karlovarský, Plzeňský a část Středočeského kraje po Jihočeský kraj od úterních 15.00. Doprovázet je bude přívalový déšť s úhrny přes 30 milimetrů za hodinu, případně menší kroupy.

„V kombinaci opakovaných bouřek a deště, do kterého budou bouřky přecházet během večera, může lokálně napršet i kolem 50 mm srážek,“ uvedli meteorologové.

V části Vysočiny a na jihu Jihomoravského kraje se bouřky objeví až večer, tam výstraha platí od 18.00.

Meteorologové upozorňují na to, že přívalový déšť může zatopit podchody, podjezdy či sklepy a rozvodnit malé toky. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. „Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi,“ uvedli. Bouřková činnost bude podle nich slábnout během noci. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme