Česko čeká ochlazení. Teploty budou kolem 20 stupňů, přižene se déšť a bouřky

V tomto týdnu se v České republice ochladí. Zejména v Čechách se teploty budou pohybovat okolo 20 stupňů Celsia. Počasí bude také deštivé. Meteorologové očekávají bouřky a vyloučené nejsou ani přívalové srážky. Na síti X o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sychravé počasí, ilustrační foto

V týdnu se v Česku ochladí, bude také pršet a vyloučené nejsou bouřky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iRozhlas

Od pondělí začne počasí v Česku ovlivňovat od západu studená fronta, která bude velmi pozvolna putovat k východu. V úterý budou kvůli tomu na českém území výrazné teplotní rozdíly.

Rostoucí teplota oceánů je ‚palivem pro hurikány‘, meteorologové jich letos očekávají více než obvykle

Číst článek

„Zatímco v Čechách nenaměříme odpoledne ani 20 stupňů Celsia a po celý den bude víceméně zataženo, na Moravě a ve Slezsku se budou teploty dostávat ještě i nad letních 25 stupňů a čeká nás zde slunečný den, byť odpoledne s bouřkami,“ uvedli meteorologové.

V prvních dvou dnech týdne se vyskytnou lokální bouřky. V pondělí zejména v Čechách, v úterý pak ve východní polovině Čech a na Moravě a ve Slezsku. Bouřky budou mít podobný charakter jako v uplynulých dnech.

„Malý pohyb, velká vlhkost a poměrně dost dostupné energie. Lokálně tedy opět riziko přívalových srážek a krup menších průměrů nebo jejich nánosů,“ popsal Český hydrometeorologický ústav.

V noci na úterý a v úterý ráno a dopoledne by mohlo také podle meteorologů poměrně dost pršet v Západočeském kraji, kde už je půda v některých místech velmi nasycená. Lokálně by zde mohlo spadnout i přes 30 milimetrů srážek.

Středa by měla být nejméně deštivým dnem týdne. Ve čtvrtek a v pátek bude naopak srážek a oblačnosti opět poměrně dost. Také o víkendu očekávají meteorologové přeháňky na většině území, ojediněle se opět vyskytnou i bouřky. Nejvyšší teploty by se v sobotu a neděli měly pohybovat mezi 19 až 24 stupni Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme