Náledí a mrznoucí mrholení komplikují dopravu, na Blanensku skončilo v příkopu několik aut

Silnice nižších tříd v Jihomoravském kraji jsou v pátek ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. U Křtin na Blanensku skončilo kvůli ledovce v příkopu několik aut. Osobní vůz u Vážan na Blanensku pak ráno srazil osmapadesátiletou ženu, na místě zemřela. Policie nehodu vyšetřuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda u Vážan se stala kolem 6.30. Dechová zkouška u sedmadvacetiletého řidiče neprokázala přítomnost alkoholu. Silnice číslo 374 byla po dobu vyšetřování uzavřena. Policie vyšetřuje i nehodu s chodcem v Rohatci na Hodonínsku.

Ledovka v délce asi čtyři kilometry se utvořila na silnici mezi Křtinami a Babicemi nad Svitavou, v příkopu tam skončilo několik vozů. Podle mluvčího nejsou nehody vážné. Počet vozů zatím není znám, nemělo by jít o žádné střety.

Teplota se v Jihomoravském kraji pohybuje kolem nuly, silnice mohou namrzat. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost na Vyškovsku, Znojemsku, Blanensku, Hodonínsku a Brně a v okrese Brno-venkov.

Pozor na mlhy

Silnice v Jizerských horách a části Krkonoš v Libereckém kraji jsou sjízdné s opatrností. Silničáři varují před náledím a mrznoucím mrholením, viditelnost snižují mlhy.

Náledí je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách, zvýšenou opatrnost kvůli tomu doporučují silničáři i pro hlavní tahy na Jablonecku a Semilsku. Před mrznoucím mrholením varují silničáři při cestě v horských oblastech Semilska, ve vyšších polohách by si řidiči měli dát pozor i na mrznoucí mlhy.

V horských oblastech Královéhradeckého kraje byly v pátek ráno silnice po chemickém ošetření většinou mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Silnice druhé a třetí třídy v Orlických horách byly místy zledovatělé kryté drtí a chemickým posypem.

Ledovka se tvoří i na silnici u Šternberku v Olomouckém kraji. Správci silnic apelují na zvýšenou opatrnost. Jde o úsek dlouhý zhruba 15 kilometrů, ledovka se tvoří v oblasti Moravského Berouna, Horní Loděnice, Lipiny a Šternberku.

Ostatní silnice na Jesenicku a Šumpersku by měly být sjízdné bez problémů, pouze na silnicích třetí třídy na Šumpersku mohou vozovky místy namrzat. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

Někteří ptáci mění své zimoviště v závislosti na počasí. V nových lokalitách můžou způsobit škody

Číst článek

Řidiči na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji si pak musí dát pozor kvůli možné tvorbě slabé ledovky. Sjízdnost jim navíc mohou místy komplikovat i mlhy nebo mrznoucí mrholení.

Cesty jsou tam sjízdné se zvýšenou opatrností. Obezřetní by ale měli být i na Vítkovsku, kde se místy tvoří námraza. Na Opavsku navíc podobně jako třeba na Třinecku silně fouká.

Silnice na Uherskohradišťsku ve Zlínském kraji mohou ráno ve vyšších polohách namrzat. V úsecích udržovaných inertním posypem na Vsetínsku se tvoří ledovka.

Ve vyšších polohách na Kroměřížsku může navíc řidiče překvapit náledí. Vozovky ve Zlínském kraji jsou převážně holé, mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy snižují dohlednost dešťové přeháňky a mlhy.

Silnice na Vysočině jsou po dešti převážně mokré, kde se drží mlha, mohou namrzat. Kolem 6.30 neměl dispečink krajské správy a údržby hlášeny problémy v dopravě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme