Počasí komplikuje dopravu

Sněhové jazyky a závěje jsou ve většině krajů České republiky. Viditelnost v některých částech komplikuje husté sněžení. Meteorologové navíc upozorňují, že v noci na pondělí a pak přes den sněhu napadne 3 až 15 cm, na horách až čtvrt metru!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová radlice | Foto: Marián Vojtek

Vítr na jihočeských cestách tvoří sněhové jazyky. Na silnicích nižších tříd zůstává uježděný sníh a viditelnost snižuje husté sněžení. Na mnoha místech během noci připadl sníh a silnice namrzají.

Před silným nárazovým větrem a sněhovými jazyky varují meteorologové na území Pardubického kraje. Problémy čekejte hlavně na Chrudimsku, Svitavsku a Orlickoústecku. Řidiči by si měli dát pozor hlavně na silnicích ležících od 500 metrů nad mořem výše, kde se tvoří sněhové jazyky.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Milan Kopp, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme