Počasí komplikuje dopravu

Sněhové jazyky a závěje jsou ve většině krajů České republiky. Viditelnost v některých částech komplikuje husté sněžení. Meteorologové navíc upozorňují, že v noci na pondělí a pak přes den sněhu napadne 3 až 15 cm, na horách až čtvrt metru!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová radlice | Foto: Marián Vojtek

Vítr na jihočeských cestách tvoří sněhové jazyky. Na silnicích nižších tříd zůstává uježděný sníh a viditelnost snižuje husté sněžení. Na mnoha místech během noci připadl sníh a silnice namrzají.

Před silným nárazovým větrem a sněhovými jazyky varují meteorologové na území Pardubického kraje. Problémy čekejte hlavně na Chrudimsku, Svitavsku a Orlickoústecku. Řidiči by si měli dát pozor hlavně na silnicích ležících od 500 metrů nad mořem výše, kde se tvoří sněhové jazyky.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Milan Kopp, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme