V Krkonoších pod minus 20, na Šumavě minus 18. Ráno bylo mrazivé, na třetině stanic padly rekordy

Středeční ráno v Česku bylo mimořádně chladné. Nové teplotní minimum pro středu zaznamenala kolem 6.00 více než třetina dlouhodobě měřicích stanic. V nížinách se teploty pohybovaly většinou mezi minus pěti a minus devíti stupni Celsia, ale na horách klesly i pod minus 20 stupňů. Údaje zveřejnil Český hydrometeorologický ústav na svém facebookovém profilu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středeční ráno v Česku bylo mimořádně chladné. Nové teplotní minimum pro středu zaznamenala kolem 06.00 více než třetina dlouhodobě měřicích stanic (ilustrační foto) | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

V předchozích dnech do Česka dorazil studený vzduch, během noci na středu se postupně vyjasnilo, uklidnil se vítr a na některých místech leží sněhová pokrývka. „To všechno jsou faktory, které nám přinesly extrémně nízké teploty,“ uvedli meteorologové.

V Krkonoších ve středu po ránu klesly teploty pod minus 20 stupňů. Na Šumavě klesla rtuť v teploměru až k hranici minus 18 stupňů Celsia. Nejméně meteorologové naměřili u Jezerní slatě u Kvildy na Prachaticku, kde bylo minus 17,6 stupně Celsia, řekla Eva Plášilová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Rekordně nízké teploty pro 1. duben zaznamenala brzy ráno více než třetina ze zhruba 150 stanic, které měří 30 a více let. „Z toho bylo 14 stanic s nejnižší zaznamenanou teplotou za celý měsíc duben,“ uvedli meteorologové.

Přes den by se teploty měly podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pohybovat nejčastěji mezi pěti a devíti stupni. Na horách v 1000 metrech bude kolem nuly, na Šumavě kolem tří stupňů.

Čtvrtek už bude o něco teplejší. Nejvyšší teploty přes den vzrostou na devět až 13 stupňů Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme