Počasí láká o víkendu na hory

Před námi je první lednový víkend a pokud stále ještě nevíte, co v sobotu a v neděli podniknout, možná vás inspiruje některý z našich tipů na nadcházející volné dny. Nezapomněli jsme na vyznavače zimních sportů, milovníky historických památek ani na vás, kteří dáváte přednost návštěvě zajímavých koncertů nebo výstav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařská sezóna začíná | Foto: Jan Videnka | Zdroj: AFP

Jen jednou za celou zimu se zájemcům otevírají brány středověkého hradu Helfštýna, který už několik let patří k nejvyhledávanějším historickým památkám na střední Moravě. Tradiční novoroční akce tentokrát připadá na zítřek - více prozradí správkyně hradu Marcela Kleckerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kleckerová: Novoroční akce na Helfštýně

O nadcházejícím víkendu si můžete prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce v Praze, kde sídlí horní parlamentní komora. Senát bude zájemcům přístupný v sobotu i v neděli od 10. do 16.hodiny. Valdštejnský palác, postavený v letech 1623-1629, byl ještě nedávno ve velmi špatném stavu a tak tu v současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Jen v loňském roce si prostory Senátu prohlédlo 69000 návštěvníků z domova i ze zahraničí.

Den plný pohybu je na zítřek připraven v prostorách základní školy v Rakovského ulici v Praze-Modřanech. Zájemci si mohou přímo na místě zacvičit, svěřit se do péče masérů, nakoupit si sportovní potřeby a poradit se s odborníky, jak správně modelovat svoji postavu. Každý navíc získá katalog s nabídkou rekondičních pobytů na Kanárských ostrovech, v Řecku, Portugalsku, Chorvatsku a na Sardinii. Den plný pohybu začíná úderem 10. hodiny.

Pokud zítra odpoledne zavítáte do naší největší zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, můžete se těšit nejen na prohlídku rozsáhlých pavilónů, ale i na křest mláďat psů hyenových, který začíná přesně ve 13.hodin. Jejich kmotrem bude zpěvák Daniel Nekonečný.

Letošní sněhová nadílka dělá obrovskou radost milovníkům sjezdového lyžování i běžeckých stop. Ti druzí se občas musejí potýkat s neupravenými trasami, ale většina stop je naštěstí bez problémů sjízdná. Právě pro běžkaře dnes máme malý dárek - zbrusu novou mapu přeshraničních běžeckých tratí na Domažlicku, která k návštěvě tohoto regionu přímo vybízí. Tip na výlet připravila Jana Mertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mertová: Běžecké tratě na Domažlicku

Tuto neděli si dali sraz u kempu Kotva v Praze-Braníku otužilci. Jak přivližuje Vladimír Komárek z Plaveckého klubu otužilců Praha, v půl jedenácté totiž právě tady začne křest jejich nováčků. Jestli chcete, můžete být u toho i vy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Komárek: Křest mladých otužilců

Ode dneška si můžete v Technickém muzeu v Petřvaldě prohlédnout výstavu nazvanou Tradice hornictví na Karvinsku. Další zajímavá expozice na vás ode dneška čeká také v prostorách českobudějovické radnice. Na této prodejní výstavě si můžete zakoupit obrazy různých umělců, které ze svého majetku uvolnilo město České Budějovice. Expozici najdete na náměstí Přemysla Otakara II. a otevřena bude až do 18.ledna.

Karlovarský hejtman Josef Pavel a plzeňský biskup František Radkovský dnes před sídlem krajského úřadu v Moskevské ulici zahájí Tříkrálovou sbírku, která potrvá až do 6.ledna. Z výtěžku bude hrazena poslední etapa rekonstrukce charitních domů svaté Anežky a svatého Josefa v karlovarské čtvrti Stará role.

A ještě jedna pozvánka na pondělní večer. V 19 hodin začíná v pražském Divadle ABC benefiční koncert Báry Basikové pro děti se sluchovým nebo kombinovaným postižením. Akce se koná pod záštitou náměstka pražského primátora Otto Kechnera.

Podmínky pro lyžování a další zimní sporty jsou na našich horách stále velmi příznivé. Meteorologové ale předpovídají výrazné ochlazení a silné mrazy. Podrobnosti přidává Jaroslav Zvára.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Zvára: Pozvánka na hory

Příjemný víkend plný pohody vám přeje autor pořadu Miroslav Škraňka.

Miroslav Škraňka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme