Meteorologické jaro začalo v Česku mrazivě. Na Jizerce klesly teploty až k minus 22 stupňům

Meteorologické jaro začalo v Česku mrazivým ránem. Na horách klesla teplota v úterý nad ránem i pod minus 20 stupňů Celsia. V nižších polohách bylo obvykle tři až osm stupňů pod bodem mrazu, ojediněle minus deset, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebooku. Jako meteorologické jaro se označuje období od začátku března do konce května.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská osada Jizerka v Jizerských horách

Na Jizerce dnes teplota klesla k minus 22 stupňům (ilustrační foto) | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Ranní teploty dnes klesaly hluboko pod bod mrazu v důsledku převážně jasné oblohy a slabého větru. Zřejmě nejchladněji bylo na Jizerce u Kořenova v Jizerských horách, kde teplota klesla pod minus 22 stupňů Celsia, jak vyplývá z údajů na webu ČHMÚ.

Velmi chladno bylo také na šumavské Horské Kvildě, kde se podle meteorologů teplota dostala na minus 18,5 stupně Celsia. V Bedřichově na Jablonecku bylo kolem minus 17 stupňů.

#pocasi První ráno meteorologického jara je velmi mrazivé. Odpolední teploty dnes při slunečném počasí vystoupí na 3 až 7 °C, což už jsou hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu.
Obr. dnešní sluneční svit a max. teploty

07:38 – 01. 03. 2022

30

„Je možné, že v příštích hodinách budou teploty ještě trošku klesat, k rekordu z roku 2005, kdy bylo 1. března na stanici Kvilda-Perla naměřeno minus 33,3 stupně Celsia, máme ale ještě daleko,“ uvedl ČHMÚ kolem úterních 7.30.

Mrznout by v noci mělo i nadále, vyplývá z předpovědi pro tento týden. Nejvyšší odpolední teploty se ale budou pohybovat kolem plus pěti stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme