Meteorologové prodloužili výstrahu před větrem do úterý. Řidičům doporučují opatrnost na silnicích

Silný vítr bude v některých částech Česka foukat až do úterního poledne, upozorňují meteorologové, kteří v neděli prodloužili výstrahu. Nejdéle větrno bude v Krušných horách a na horách na severu Čech, právě tam vítr zeslábne až během úterního dopoledne. V noci na úterý bude silný vítr foukat v Pardubickém kraji, na Vysočině a na Moravě a ve Slezsku.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha meteorologů platí až do úterý.

Výstraha meteorologů platí až do úterý. | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Dál platí také varování pro nedělní odpoledne a večer, kdy bude větrno na většině území republiky.

„Za studenou frontou k nám začne v noci na pondělí po zadní straně brázdy nízkého tlaku vzduchu proudit studený vzduch od severozápadu. Vítr v Čechách během pondělního dopoledne přechodně zeslábne, naopak na Moravě a ve Slezsku bude odpoledne zesilovat severozápadní vítr a nárazy v noci na úterý opět dosáhnou místy 65 kilometrů za hodinu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem až do pondělí. Platí hlavně na horách

Číst článek

Výstraha před silným větrem platí do 23.00 hodin pro Moravskoslezský kraj a část Olomouckého a Zlínského kraje a od nedělních 19.00 do pondělních 16.00 pro Prahu a část Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. V Krušných horách a na horách na severu Čech může vítr dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu a zeslábne až během úterního dopoledne.

V Pardubickém kraji, na Vysočině, v menší části Jihočeského, v Jihomoravském, Olomouckém a části Moravskoslezského kraje pak meteorologové očekávají silný vítr od pondělních 9.00 do úterních 8.00 hodin.

Meteorologové v souvislosti s tím lidem doporučují, aby zajistili okna, dveře a předměty, které mají venku volně uložené. Na horách by měli omezit túry zejména do hřebenových partií. Řidiči by měli jezdit maximálně opatrně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme