Meteorologové vydali výstrahu před mrznoucí mlhou. Zhoršená viditelnost postihne řidiče i chodce, varují

Meteorologové varují před mrznoucími mlhami. Výstraha platí na většině území Česka od úterní půlnoci až do středečního poledne. V části jižních Čech navíc už od pondělních 18.00 hrozí náledí. Opatrní by podle meteorologů měli být jak chodci, tak řidiči.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V noci na úterý se začnou tvořit mrznoucí mlhy. (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Řidiči by si také měli dát pozor na zhoršenou viditelnost, říká Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu. „V jižní polovině Jihočeského kraje se při poklesu teplot pod bod mrazu budou po předcházejícím sněžení lokální vytvářet náledí nebo zmrazky.“

V noci na úterý se podle něj začnou tvořit mrznoucí mlhy. „Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit,“ upozorňuje Borovička. V mlze je podle meteorologů nutné snížit rychlost jízdy a řídit opatrně. I pěší by se venku měli pohybovat obezřetně, starší nebo méně pohybliví lidé by měli omezit vycházení ven.

Pokud mrznoucí mlhy přetrvávají delší dobu, mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

vvr, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme