Meteorologové varují před vydatným deštěm, který může rozvodnit řeky. Spadne až 70 mm srážek

V části Česka, hlavně na severu a jihu republiky, bude v úterý v noci a přes den vydatně pršet, déšť možná rozvodní řeky. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Hladiny řek mohou podle meteorologů místy dosáhnout prvního povodňového stupně ze tří a v povodí Chrudimky ojediněle druhého stupně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

„V noci na úterý a v úterý přes den se v oblasti jižních Čech, Českomoravské vrchoviny, východních, severovýchodních a severních Čech a Jeseníků vyskytnou vydatné srážky. Místy naprší 30 až 60 milimetrů (30 až 60 litrů na metr čtvereční), v Jeseníkách, Krkonoších a na Šumavě výjimečně kolem 70 milimetrů,“ oznámil ČHMÚ.

V Jeseníkách a na Českomoravské vrchovině se navíc v úterý přes den přechodně objeví bouřky se silnějšími dešti.

Východní Čechy a Jeseníky zasáhne vydatný déšť. Na Chrudimsku hrozí další povodně

Číst článek

Během úterního večera už bude zřejmě déšť na většině míst slábnout. Na jihu Čech ale čekají meteorologové oslabení srážek až ve středu ráno.

Výstraha před vydatnými dešti platí pro Pardubický a Liberecký kraj, většinu Královéhradeckého kraje a části Vysočiny a Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje do úterních 22.00 a pro Klatovsko a celý Jihočeský kraj až do středečních 6.00.

Výstraha před povodněmi s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Chrudimsko od úterních 12.00 do středečních 12.00.

Pro dalších několik regionů pak ČHMÚ vyhlásil na stejnou dobu výstrahu před povodněmi s nízkým stupněm nebezpečí. Platí pro Liberecký a Královéhradecký kraj a části Vysočiny a Pardubického, Středočeského, Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme