Část Česka zasáhne mráz i v noci na středu. Může poškodit zeleninu či kvetoucí ovocné stromy

Na jihozápadě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska bude místy mrznout i v noci na středu. Informoval o tom v úterý Český hydrometeorologický ústav, který prodloužil své předchozí varování před mrazem, který může v tuto dobu poškodit vegetaci, zejména zeleninu nebo kvetoucí ovocné stromy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvetoucí třešeň (ilustrační foto) | Foto: kopcan | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Aktuální upozornění platí pro středu od půlnoci do 9.00 pro polohy do 600 metrů nad mořem v Plzeňském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji, v západní části Jihočeského, Středočeského a Ústeckého kraje a na severu Olomouckého kraje.

Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu s ohledem na očekávaný mráz tam doporučují zakrýt zeleninu a nižší rostliny netkanou textilií a stromy případně ošetřit přípravky proti promrznutí.

Na mráz v Česku meteorologové upozorňovali od noci na sobotu, na některých místech pak dokonce zaznamenali rekordní chladno. Například v noci na pondělí byla rekordní minimální teplota na 17 místech v republice, kde meteorologické stanice měří teplotu přes 30 let.

V úterý byly rekordy překonány na 22 místech s delší měřicí tradicí a nejchladněji přitom bylo na stanici Kvilda-Perla, kde teploměr ukázal minus 10,2 stupně Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme