Česko v noci zasáhly minusové teploty. Ranní mrazíky mohou poškodit zeleninu, varují meteorologové

Česko v noci zasáhly mrazy, nejchladněji bylo na Luční boudě na Trutnovsku, kde naměřili minus 6,4 stupně Celsia. Například v pražském Klementinu bylo v tu samou chvíli více než šest stupňů nad nulou. Mrznout bude i v noci ze středy na čtvrtek. Vyplývá to z měření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, jinovatka, mráz (ilustrační foto)

Další studené ráno nás čeká ve čtvrtek s teplotami plus tři až minus jeden stupeň Celsia. Při vyjasnění mohou být až minus tři stupně | Foto: jggrz | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0

ČHMÚ už v úterý varoval, že v noci na středu a na čtvrtek mohou přízemní mrazíky v nižších polohách poškodit zeleninu.

Na Luční boudě bylo ve středu v 6.00 minus 5,6 stupně Celsia. Do 7.00 se tam pak ochladilo ještě téměř o jeden stupeň. Po 7.00 se už v Česku postupně oteplovalo.

Ani teplota minus 6,4 stupně Celsia z dneška ale neznamená pro Luční boudu rekord. V roce 2021 tam 26. dubna naměřili minus 11,4 stupně. Celorepublikový rekord pro duben činí dokonce minus 22 stupňů, který zaznamenali meteorologové 9. dubna 2003 na Horské Kvildě na Klatovsku.

Mrznout bude i v dalších dnech. „Další studené ráno nás čeká ve čtvrtek s teplotami plus tři až minus jeden stupeň Celsia. Při vyjasnění mohou být až minus tři stupně,“ uvedli pracovníci ČHMÚ.

V noci na pátek už podle týdenní předpovědi ústavu sice budou teploty většinou mezi jedním až pěti stupni nad nulou, ale na východě Česka se mohou místy znovu objevit přízemní mrazíky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme