Náledí, popadané stromy, silný vítr. Do Česka se vrátilo zimní počasí

V Česku se po středečním sněžení na některých místech vyjasnilo a teploty klesly pod nula stupňů Celsia, meteorologové varují před náledím. Hlavní silnice jsou podle nich ošetřené, na vedlejších by to ale ráno mohlo klouzat, a to zejména v západní polovině Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) o tom ve čtvrtek ráno informoval na twitteru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní situace

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve středu pozdě večer způsobilo husté sněžení problémy v dopravě na dálnici D1 na Vysočině, v několika úsecích tam uvízly kamiony, provoz na dálnici se podařilo obnovit kolem půlnoci.

„Pozor v ranních hodinách na náledí. Na některých místech se vyjasnilo a teploty povrchů klesly pod nula stupňů Celsia navzdory tomu, že ve dvou metrech je nad nulou.“

„Hlavní silnice jsou ošetřené, ale na menších to bude klouzat (Karlovarský, Ústecký, Plzeňský kraj a střední Čechy),“ uvedli meteorologové.

Zimní počasí, zejména na horách s přívaly sněhu, se do Česka vrátilo o víkendu. Ve středu večer místy hustě sněžilo i v nižších polohách.

Výstraha před novou sněhovou pokrývkou platila pro Prahu a části Středočeského, Plzeňského, Jihočeského a Jihomoravského kraje i Vysočiny.

Na Vysočině uvízly po hustém sněžení kamiony na dálnici D1 v několika úsecích, po prosolení se pak podařilo provoz na dálnici znovu obnovit kolem půlnoci.

Klidnější je dnes ráno také situace na železnici, ve středu večer kvůli popadaným stromům stálo několik regionálních tratí, ve Středočeském kraji byl provoz přerušen kvůli pádu elektrického vedení na trať mezi stanicemi Řepov – Mladá Boleslav.

Aktuálně je podle webu Českých drah přerušen provoz kvůli pádu stromu na regionální trati v Jihomoravském kraji mezi stanicemi Střelice a Moravské Bránice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme