Na jihu Čech se bude přes noc tvořit náledí, varují meteorologové ve výstraze

V jižních Čechách se bude od pozdního večera do nedělního rána tvořit náledí nebo zmrazky. Na zledovatělých silnicích a chodnících by měli být opatrní řidiči i chodci, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha meteorologů před náledím | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Meteorologové uvedli, že při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky. Výstraha platí pro celý Jihočeský kraj od sobotních 22.00 do nedělních 9.00.

„Během večera začnou teploty klesat pod nulu, kde zůstanou až do zítřejší deváté nebo desáté hodiny dopoledne. Na mnoha místech v Jihočeském kraji se tak bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Ani na ostatních místech v Česku nemůžeme ojediněle vyloučit tvoru náledí,“ upřesnila pro Radiožurnál meteoroložka Marie Odstrčilová.

Letošní zima byla podle měření v Klementinu druhá nejteplejší od roku 1775, únor pokořil rekordy

Číst článek

Meteorologové také varovali před možnými nehodami. „Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chránit se rouškou a chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ uvádí výstraha.

Kvůli výraznému omezení volného pohybu a cestování, které má bránit šíření nového koronaviru, se v posledních dnech v zemi citelně snížila hustota dopravy, ulice jsou vylidněné.

Od pondělí platí v celém Česku zákaz volného pohybu lidí po celé zemi. Nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

Politici i odborníci před víkendem vyzvali lidi, aby omezili návštěvy chalup a chat a pokud už na venkov zamíří, aby se tam chovali ohleduplně a nechodili mezi místní.

Nikola Kopáčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme