Meteorologové v sobotu zaznamenali zatím nejsilnější letošní bouřky. Výstraha trvá do nedělního večera

Česko zasáhly bouřky v sobotní podvečer bouřky. Podle meteorologů byly zatím nejsilnější z celého letošního roku. Pršelo hlavně na jihozápadě Čech. Výstraha před bouřkami platí do nedělního večera v Plzeňském a Karlovarském kraji a jihozápadní části Jihočeského kraje. Hrozí zatopení sklepů, podjezdů a podchodů, rozvodnění menších toků a také zásahy bleskem.

Praha (Aktualizováno: 10:49 6. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S největší pravděpodobností budou podle meteorologů bouřky v neděli nejsilnější v Plzeňském a Jihočeském kraji. | Foto: Michaela Vydrová

„Nejvíc napršelo kolem 45 milimetrů srážek v krátkém čase, a to na třech stanicích - v Aši v Karlovarském kraji, v Zámyšli v Plzeňském kraji a také na jihozápadě Ústeckého kraje,“ popsal Radiožurnálu Martin Tomáš z Českého hydrometeorologického ústavu.

Česko zasáhnou silnější bouřky, než meteorologové předpokládali. Výstraha platí i na neděli

Číst článek

Na Tachovsku kvůli silné bouřce pomáhali hasiči plnit pytle s pískem a čerpat vodu z domů.

„Bouřková činnost ustávala, přecházela k trvalejším dešťům. V druhé polovině noci srážek dál ubývalo,“ přiblížila meteoroložka Petra Sýkorová. Ve Středočeském kraji a Praze byly v noci vydatné přeháňky s úhrnem až 25 milimetrů.

Předpověď na neděli

„S největší pravděpodobností budou bouřky v neděli nejsilnější v Plzeňském a Jihočeském kraji. Vyloučit je nemůžeme ani na jihu Středočeského a Ústeckého kraje a v Karlovarském kraji. Nejvíce jich ale bude na Šumavě,“ doplnila Sýkorová.

Při bouřkách ve zmíněných regionech podle meteorologů spadne až 30 milimetrů srážek, tedy 30 litrů na metr čtvereční. Doba platnosti výstrahy je do nedělních 20.00.

Začátek týden vypadá podle meteorologů podobně. Přeháňky a bouřky by měly být ojedinělé, místy četnější. V pondělí bude od 24 do 28 stupňů, což vzhledem k očekávané vlhkosti bude velmi dusné počasí.

jas, ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme