Mrazivý víkend. Noční teploty klesnou pod minus 12 stupňů, dál bude platit výstraha před povodněmi

O víkendu se ochladí. V neděli budou průměrné denní i noční teploty pod nulou a na většině území bude sněžit. Mrazivé počasí potrvá i v příštím týdnu, kdy mohou noční teploty klesat až k minus 12 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kvůli srážkám v posledních dnech bude nejméně do víkendu platit také výstraha meteorologů před zvýšenými hladinami řek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení, ilustrační foto

sněžení, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek bude zataženo až oblačno, místy polojasno. Na severozápadě a severu může pršet, v horských oblastech sněžit. Ve srovnání s čtvrtkem bude páteční ráno chladnější, nejnižší noční teploty klesnou na plus tři až minus jeden stupeň a na severu se podle meteorologů může ojediněle vyskytnout náledí. Denní teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni.

Výrazněji se začne ochlazovat v sobotu, kdy přes Česko začne od severu až severovýchodu proudit arktický vzduch. Bude zataženo, od jihu bude nejprve pršet.

Odpoledne a večer bude od severu postupně v polohách nad 300 metrů sněžit, na jihovýchodě Moravy bude hranice pro sněžení 600 metrů. Noční teploty budou mezi plus třemi a minus jedním stupněm, přes den pak mezi jedním a pěti stupni.

V neděli bude na většině území sněžit. Od severu budou srážky ustávat a oblačnost se bude protrhávat. Noční teploty se budou držet pod nulou, na severovýchodě může být až minus sedm. Denní teploty budou mezi minus třemi a plus jedním stupněm, na severovýchodě ale bude kolem minus pěti. Meteorologové varují, že se místy může tvořit náledí, zmrazky a sněhové jazyky.

V sobotu i v neděli bude na Moravě a ve Slezsku vát čerstvý vítr místy s nárazy kolem 50 km/h, který bude podle meteorologů výrazně snižovat pocitovou teplotu.

Mrazivé počasí potrvá i v příštím týdnu, v noci mohou teploty klesat až k minus 12 stupňům. Mrznout bude i přes den.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme