Po nezvykle teplém týdnu dorazilo do Česka ochlazení. V úterý má na horách začít sněžit

Je za námi rekordně teplý týden, v pondělí ale přišlo prudké ochlazení. Přesně po sedmi dnech se Česko rozloučilo s babím létem. V neděli to bylo naposledy, co padaly teplotní rekordy. Podle meteoroložky Michaely Valachové bylo nejtepleji v Moravskoslezském kraji, v závětří za Jeseníků, ve středních a v jižních Čechách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý by mělo na horách začít sněžit. Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nejtepleji bylo na stanici České Budějovice – Rožnov, kde v neděli naměřili 23,7 stupně Celsia. Teplotní rekordy už se pravděpodobně opakovat nebudou, protože k nám během noci přišla studená fronta, za kterou k nám proudí studený vzduch ze severozápadu. Teplé dny tedy již nečekáme,“ uvedla pro Radiožurnál meteoroložka Valachová.

V úterý by mělo na horách začít sněžit. „V těch nejvyšších polohách očekáváme, že by se sníh mohl udržet, ale v těch úhrnech toho nebude moc. Na těch nejvyšších částech očekáváme až tři centimetry, takže zatím nic významného,“ uzavřela Valachová.

Předpověď počasí můžete sledovat i na iROZHLAS.cz/pocasi.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme