Počasí opět znepříjemňuje dopravu

Někde záplava nového sněhu, jinde namrzající déšť a ledovka na chodnících i na silnicích. Tak to vypadá na řadě míst v zemi. Například silničáři na Vsetínsku už dnes spotřebovali na údržbu silnic několik desítek tun posypového materiálu. V regionu napadlo přes 20 cm nového sněhu a místy se začaly tvořit sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ledovka na silnicích | Foto: Samuel Kubáni

Silnice v horských oblastech jsou sjízdné jen se sněhovými řetězy. Situaci popisuje ředitel vsetínské správy a údržby silnic Jaromír Kořistka. "Spotřeba materiálu je obrovská, ač se to veřejnosti nezdá, protože v tak velkém spádu se sníh nerozpouští a po odplužení zůstává ta sněhová kaše. V nočních hodinách jsme vysolili 40 tun soli. Jezdilo se celou noc a jezdí se stále."

Jedno zranění za druhým ošetřuje od rána chirurgická ambulance nemocnice v Karlových Varech. Zledovatělé chodníky ve městě jsou prakticky neschůdné. Nebezpečné pády hrozí na každém kroku. Podle tiskové mluvčí karlovarské nemocnice Zdeny Markové se počet pacientů zněkolikanásobil. "Jedná se hlavně o zlomeniny a výrony kotníků, bérců, ale i poranění páteře a podobně. Lidé si stěžují na kluzké chodníky hlavně v okrajových částech města, kde namrzající déšť vytvořil na povrchu neviditelnou vrstvu ledu a některé úseky se podle tamních obyvatel nedají bez pádu vůbec přejít."

Před ledovkou varují meteorologové také na Vysočině, Jihomoravském a Zlínském kraji. Vzhledem k vývoji počasí platí výstraha také pro kraje Moravskoslezský a Olomoucký.

Markéta Kaclová, Andrea Bocková, Věra Hotařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme