Meteorologové varují před ojediněle silnými bouřkami. Přívalový déšť může rozvodnit malé toky

V celém Česku hrozí v pátek odpoledne ojediněle silné bouřky s přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 milimetrů a kroupami. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Varování před silnými bouřkami platí od pátečního poledne do 23.00. Na většině území ve čtvrtek teploty opět překročí 31 stupňů Celsia.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto)

V celém Česku hrozí v pátek odpoledne ojediněle silné bouřky | Zdroj: ČTK

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu  Českého hydrometeorologického ústavu,“ uvedli meteorologové.

Teploty přes 31 stupňů očekává ústav ve čtvrtek v Praze a v celém Středočeském kraji. V ostatních krajích kromě Vysočiny a Moravskoslezského kraje zasáhnou vyšší teploty jen část regionu.

Varování před silnými bouřkami platí od pátečního poledne do 23.00 | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Horké počasí přišlo do Česka s koncem minulého týdne, bouřky prošly Českem už v úterý. Zvýšené výjezdy kvůli nim zaznamenali hasiči ve Středočeském kraji či na severozápadě Čech. „Bouřková činnost bude pokračovat na většině území i během soboty a v bouřkách je ojediněle očekáván úhrn kolem 35 milimetrů. Výstrahy budeme dále upřesňovat,“ dodali meteorologové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme