Tropické teploty vystřídá ochlazení o 10 stupňů. Na většině území platí výstraha před bouřkami

Po víkendových tropických teplotách dorazí na území České republiky v neděli večer bouřky. Od příštího týdne se výrazně ochladí - a to o více než deset stupňů. Na většině území platí výstraha před silnými bouřkami.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 13:31 1. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po extrémně teplém posledním srpnovém týdnu nastane začátkem září výrazný zlom v počasí. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Ojediněle se vyskytnou silné bouřky, s krátkodobými úhrny kolem 40 milimetrů, zejména v neděli odpoledne a večer v Čechách, na Moravě a ve Slezsku poté v neděli večer a v noci na pondělí 2. září. Bouřky budou postupně na východní polovině území přecházet do trvalejších srážek,“ říká meteorolog Štefan Handžák.

V září se podle meteorologů ochladí o deset stupňů. I přesto mají být teploty během měsíce nadprůměrné

Číst článek

Poslední prázdninový den přinese nejvyšší teploty do 29 až 33 stupňů Celsia, na západě 26 až 29 stupňů. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s se bude postupně měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí. V noci na pondělí zvlněná studená fronta bude postupovat z našeho území dále k východu.

Meteorologové na některých místech očekávají přívalový déšť, který může rozvodnit malé toky nebo zatopit podchody a podjezdy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečné mohou být také kroupy nebo blesky.

Období od 2. září do 29. září 2019 bude podle meteorologů v Česku jako celek teplotně nadprůměrné. Po extrémně teplém posledním srpnovém týdnu ale nastane začátkem září výrazný zlom v počasí.

gal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme