Na jihu Česka hrozí v sobotu bouřky. přívalové srážky a silný vítr. Pozor na kroupy, varuje výstraha

Na jihu Česka v sobotu odpoledne a večer hrozí silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů za hodinu, přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů a kroupami. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před bouřkami platí pro část Plzeňského kraje a celý Jihočeský a Jihomoravský kraj a území Vysočiny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silný vítr (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

V platnosti také zůstává výstraha před silným větrem, vedle Jihočeského a Jihomoravského kraje a Vysočiny by odpoledne mělo více foukat i v části Středočeského kraje.

Česko v sobotu zasáhne silný vítr a vydatné srážky. Poslední květnový týden bude chladnější

Číst článek

„V sobotu odpoledne bude přes naše území postupovat od západu výrazná studená fronta. V jižní polovině území se mohou v sobotu odpoledne a večer v teplém labilním vzduchu před frontou i na samotné frontě vyskytnout silné bouřky provázené přechodnými nárazy větru o rychlosti 70 až 90 km/h, přívalovými dešti s krátkodobým úhrnem kolem 30 mm a kroupami,“ uvedli meteorologové.

Při přechodu fronty bude podle ČHMÚ zesilovat severozápadní vítr, jehož nárazy mohou na frontě a za ní přechodně dosáhnout rychlostí mezi 55 až 70 kilometrů v hodině, a to i v místech, která nebudou zasažena bouřkami.

Nejsilnější nárazy předpokládají meteorologové zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském kraji. V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr zvolna zeslábne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme