Předpověď počasí: příští týden kolem 13 stupňů, začátkem května průměrně 18 stupňů

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplotně i srážkově spíše průměrné. Podle meteorologů by nemělo vybočovat z hodnot obvyklých pro tuto část roku. Noční teploty by už měly zůstat nad nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Týdenní průměry nočních minim předpokládáme kolem plus čtyř stupňů Celsia, v posledním týdnu předpovědi kolem plus šesti stupňů,“ uvedli meteorologové.

V příštím týdnu by přes den mělo být v průměru kolem 13 stupňů Celsia, mělo by však o něco víc pršet.

Zima byla sice bohatá na srážky, ale teplá. V nížinách je pořád sucho, říká bioklimatolog

Číst článek

Naopak další tři týdny už mají být o něco sušší, teploty však dál porostou a v prvním květnovém týdnu by se měly dostat k průměrným 18 stupňům.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 8. dubna do 5. května je 9,6 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 1952, kdy průměr činil 13,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr 5,7 stupně meteorologové zaznamenali v roce 1982.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Předpověď na neděli a pondělí

V neděli má být zpočátku polojasno až skoro jasno, na jihozápadě a během dne i jinde pak většinou oblačno. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 15 až 19 °C.

V pondělí bude podle meteorologů Oblačno až polojasno, v jihozápadní polovině území místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme