Chladné počasí končí. Příští týden se oteplí až k 20 stupňům, meteorologové předpovídají déšť

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem 20 stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obloha by se měla projasnit ve čtvrtek a pátek, na konci týdne může teploměr vystoupat až k 24 stupňům, pak se zase trochu ochladí. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň. Vyplývá to z aktuální měsíční prognózy a týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

„V následujícím období budou teploty pozvolna stoupat a dostanou se na hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu. Celkově bude období od 20. května do 16. června s teplotami kolem dlouhodobého normálu,“ konstatovali meteorologové.

Poslední záchvěv zimy? V Krkonoších sněžilo, silný vítr omezil provoz lanovky na Sněžku

Číst článek

Nejvíce srážek spadne v příštím týdnu, postupně bude přeháněk, deště a bouřek ubývat. V první polovině června se očekávají srážky průměrné nebo i slabě podprůměrné.

Podle předpovědi na příští týden má hodně pršet od pondělí do středy, ojediněle by se hlavně na jihozápadě Čech mohly objevit i vydatné srážky. Teploty nepřekročí dvacítku.

Obloha by se měla projasnit ve čtvrtek a pátek, na konci týdne může teploměr vystoupat až k 24 stupňům, pak se zase trochu ochladí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme