V půlce května přijde podle meteorologů prudké ochlazení. Denní teploty spadnou až na 10 stupňů

Po nynějších vysokých teplotách dosahujících tropických třicítek se v polovině května prudce ochladí až pod 15 stupňů Celsia. Další týdny ale zase přinesou oteplení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Nadprůměrně deštivý bude z nejbližších týdnů asi jen tento týden, kdy se už od úterka mohou objevit bouřky doprovázené silným větrem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nynější horké by podle ČHMÚ mělo skončit v polovině měsíce. ilustrační foto | Foto: Tereza Kráčmarová | Zdroj: Český rozhlas

Z období nejbližších čtyř týdnů od 10. května do 6. června přinese tento týden asi největší výkyvy teplot. Pondělí bylo prvním tropickým dnem, kdy teploty na třech místech v Česku překonaly 30 stupňů Celsia. I v úterý se mohou teploty podle ČHMÚ dostat až na třicítku a ve středu na 26 stupňů.

Na 50 stanicích padla meta pro letní den, v Plzni bylo 28 stupňů Celsia. Pondělí bude ještě teplejší

Číst článek

Už ve čtvrtek ale spadnou místy teploty přes den až na deset stupňů. V pátek se budou nejvyšší denní teploty zřejmě pohybovat jen mezi 12 a 16 stupni, v sobotu mezi 13 a 17 stupni a až na přelomu tohoto a příštího týdne by mohly vystoupat ke dvacítce.

Podle odhadu průměrných teplot za týden bude podle meteorologů nejchladněji příští týden. „Relativně nejchladnější vychází týden od 17. do 23. května s průměrem nejnižších nočních teplot kolem sedmi stupňů Celsia a průměrem nejvyšších denních teplot kolem 18 stupňů Celsia,“ oznámili pracovníci ČHMÚ. „První červnový týden by měl být opět teplejší,“ doplnili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme