Nový týden přinese nízké teploty i vydatné srážky. Na horách může napadnout až 20 centimetrů sněhu

Začátek nového týdne bude převážně deštivý, v pondělí bude pršet především na Moravě a ve Slezsku, od úterý pak hrozí vydatné srážky na celém území republiky. Na hřebenech hor, především v Jeseníkách a v Krkonoších, pak může v následujících dnech napadnout až 20 centimetrů sněhu, uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V polohách nad 900 metrů očekávají meteorologové sněhové srážky | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pondělí se pravděpodobnost deště nebo přeháněk vztahuje především na Moravu a Slezsko. Vytrvalejší déšť pak může zasáhnout i jih i východ Čech. Na horách v polohách nad 900 metrů, hlavně pak v Jeseníkách a Beskydech, lze očekávat i sněžení.

Srážky pak budou na většině území pokračovat i během úterý - podle meteorologů může na severu a severovýchodě republiky napršet až 50 milimetrů srážek, na hřebenech hor pak lze očekávat až 20 centimetrů nové sněhové nadílky.

Úterý přinese počasí s velkou oblačností. Bude převážně zataženo, jen zpočátku na západě Čech může být oblačnost zmenšená. Ráno se mohou objevovat i ojedinělé mlhy,“ uvedla pro Radiožurnál meteoroložka Jana Hojslová.

Pondělní teploty se budou pohybovat teploty mezi 8 až 12 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku pak mezi 5 a 9 stupni. Chladné a deštivé počasí by pak mělo vydržet po celý zbytek týdne. Srážky začnou postupně ubývat až během víkendu.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme