Počasí se na severní Moravě už umoudřilo

Silničáři v Moravskoslezském kraji prožili po náročném včerejšku vcelku klidný den. Během dopoledne odvolal kalamitní stav starosta Třince na Frýdecko-Místecku a volnější ruce mají silničáři také na Bruntálsku. V Beskydech se ošetřují úseky, kterými budou jezdit prázdninoví návštěvníci hor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh na silnicích

Sníh na silnicích | Foto: Jan Rosenauer

Bylo to jako v nějakém filmu. Všude hory sněhu a na parkoviště nemělo smysl jít bez lopaty, vzpomíná Věra Juraševičová, která jezdí zTřince do Ostravy za prací. "Podél cest a silnic jsou dost vysoké mantinely sněhu, je třeba dávat pozor, je kluzko." Třinec nakonec náporu sněhu podlehl, alespoň co se týče jeho odklízení na kraje silnic a chodníků. Jak potvrdila Miriam Hronovská z odboru dopravy, na řadu musela přijít nákladní auta. "Snažíme se odklízet sníh, jak se dá, musí se už odvážet, tak že ho vozíme na určitý prostor."

Odvážení sněhu ale nepotrvá až do soboty, jak se předpokládalo. Kalamita byla před polednem odvolána a počasí se umoudřilo, stejně i na Bruntálsku, říká dispečer zdejších silničářů. V noci na dnešek byl konečně čas na pořádný úklid vozovek. "Jsou ošetřeny chemicky a na ostatních vozovkách je ujetá vrstva sněhu. Všechny vozovky jsou sjízdné. Nemáme hlášeny žádné problémy."

Markéta Kaclová, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme