Počasí se podepsalo na několika dopravních nehodách

Na okraji Kamenice na Jihlavsku havaroval linkový autobus se školními dětmi. Zranění však naštěstí nejsou vážná. Sněžení komplikuje život silničářům i řidičům hlavně na jihu a západu republiky. Nejhorší situace je na Šumavě. Především na Prachaticku a Klatovsku byla řada silnic kvůli sněhu a popadaným stromům nesjízdných. Husté sněžení ztěžovalo i dopravu na dálnici D1 v oblasti Vysočiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda autobusu | Foto: Luboš Pavlíček

V blízkosti Kamenice na Jihlavsku havaroval linkový autobus se školním dětmi. Celkem čtrnáct zraněných, z toho třináct školáků a řidiče odvezli zdravotníci do nemocnice v Jihlavě. Jde o podezření na otřesy mozku a pohmožděniny hrudníku a končetin. Na nehodě se podepsala vrstva polorozbředlého sněhu. Autobus zřejmě na sněhové kaši dostal smyk a po otočení do protisměru nalehl na levý bok do příkopu silnice.

Návrat zimního počasí a přívaly nového sněhu komplikují život lidem především na severu, západě a na jihu Čech. Pod tíhou mokrého sněhu padají na silnice stromy a hasiči je nestačí ani odklízet. Kvůli tomu byla ráno a dopoledne řada komunikací neprůjezdná. Problémy měli i železničáři, kvůli vyvrácenému stromu, který spadl na trať, vykolejil na trase České Budějovice - České Velenice vlak. Cestujícím se nic nestalo.

Hlavní tahy na Prachaticku byly ráno pro kamiony nesjízdné a stejně jako osobní auta se ani teď neobejdou bez zimní výbavy, hlavně řetězů. Mokrý sníh láme větve a stromy. Silničáři už zaznamenali několik případů zablokovaných silnic. Do vyšších poloh okresu Prachatice a Sušice je tak podle silničářů lepší vůbec nejezdit.

Doprava zkolabovala ráno hned na několika úsecích Plzeňského kraje. Neprůjezdná silnice byla kvůli náledí a uježděnému mokrému sněhu: Strakonice - Horaždovice - Nalžovské hory - Klatovy. Jak Českému rozhlasu potvrdil mluvčí hasičů plzeňského kraje František Vaško, další kalamitní situace panovala v okolí Nýrska.

Sněhové přeháňky zasáhly v noci i část Středočeského kraje, a tak ve vyšších polohách leží rozbředlá vrstva sněhu. I když jsou tam silnice sjízdné, měli by řidiči ale jezdit se zvýšenou opatrností.

Také na Liberecku a Jablonecku se ochladilo a sníh na některých vozovkách namrzá.

Těžký mokrý sníh, který láme větve a stromy, přidělává práci i jihočeským energetikům. Podle mluvčího Vladimíra Váchy přesáhl počet hlášených poruch, způsobených stromy spadlými na vedení, stovku. Problémy byly především na Prachaticku, Českokrumlovsku a Jindřichohradecku.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme