Počasí si s řidiči zahrává

Sníh a namrzající vozovky zaskočily některé řidiče. Hromadná havárie omezila provoz na brněnské D1. V jednom úseku nabouralo ve směru na Brno 5 vozidel, dalších šest aut bránilo průjezdu na tom samém místě v opačném směru dálnice. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějšího zranění. Podle dopraváků měla na nehodách podíl především námraza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená krajina | Foto: Jan Rosenauer

Bez vážnějších problémů byly hromadné nehody na dálnici D1. Lehce zraněná žena při nehodě u Beranova byla po ošetření propuštěna do domácího léčení. Řidiči by měli i dnes jezdit opatrně, ale podle dispečera žďárských silničářů není situace na Vysočině kritická. "V průběhu dne a noci přeháňky, nějaké jazyky se dělají. Máme to projeté, všechno ej sjízdné. Nemám žádné zprávy, že by někde autobusy stály. Byly nějaké drobné problémy třeba s návěsy, ale všechno se vyřešilo."

Pluhy a sypače vyjeli i na Frýdeckomístecku. Podle tamního dispečera Antonína Hrdličky by řidiči měli být velmi opatrní, protože sníh i přes práci silničářů na některých místech zůstává na vozovkách. "Tak ono je to také problematické tím, že je silný vítr, tak chvílemi není poznat jestli sněží nebo jen fouká nasněžený sníh, ale nepřibývá sněhu."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme