Meteorologové varovali před silným větrem. Na horách může mít v nárazech sílu vichřice

V Česku bude o víkendu foukat silný vítr. Nárazy mohou dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, na severu na horách až 110 kilometrů za hodinu. Podle výstrahy meteorologů začne silně foukat v noci na sobotu a ustat by měl vítr v neděli ráno. Varování platí pro celou republiku s výjimkou západu Čech a Prahy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha před silným větrem s vysokým stupněm nebezpečí platí pro několik okresů ze sedmi krajů. V horských regionech Libereckého, Královéhradeckého, Olomouckého a Moravskoslezského meteorologové očekávají vítr s nárazy o rychlosti 70 až 90 kilometrů za hodinu, místy až kolem 110 kilometrů za hodinu. Do 90 kilometrů za hodinu může mít rychlost i nárazový vítr ve Středočeském, Pardubickém a Jihočeském kraji.

Na zbytku území republiky by měly mít nárazy maximálně rychlost 70 kilometrů za hodinu, výstraha před větrem se netýká Prahy, Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje.

Meteorologové varují před tím, že vítr může poškodit stromy, způsobit škody na budovách nebo přerušit elektrické vedení. Lidé by měli být při pobytu venku obezřetní, neměli by například chodit do lesa nebo na vysokohorské túry. Řidiči by měli počítat s neprůjezdnými silnicemi.

#VYSTRAHA od 3.10.00:00 do 4.10.08:00
Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 7 až 11 m/s, s nárazy místy kolem 25 m/s (90 km/h).
Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ chmi.cz nebo v mobilní aplikaci

11:12 – 02. 10. 2020

5 15

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme