Silný vítr ve středních Čechách zaměstnal hasiče i energetiky. Bez proudu jsou tisíce domácností

Silný vítr v sobotu ve středních Čechách zaměstnal hasiče, vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Napilno měli také energetici, kteří řešili pět poruch na vedení vysokého napětí. K 16.00 bylo bez elektřiny zhruba 15 000 domácností, především na Mladoboleslavsku, ale také na Nymbursku a Kutnohorsku. Před 18.00 v regionu zůstávalo bez proudu ještě asi 6000 domácností, sdělila mluvčí ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.

Praha (Aktualizováno: 18:18 13. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Praze hasiči zasahovali u devíti případů, které souvisí se silným větrem

V Praze hasiči zasahovali u devíti případů, které souvisí se silným větrem | Zdroj: hasiči Praha

K 16.00 bylo na celém zásobovacím území ČEZ Distribuce v ČR 19 000 odběrných míst bez elektřiny a 11 poruch na vedení vysokého napětí. Nejhorší situace byla právě ve středních Čechách. Problémy podle mluvčí souvisely hlavně s výpadkem v rozvodně Dražice na Mladoboleslavsku. „Postupně domácnosti připojujeme,“ uvedla Holingerová.

Před 18.00 bylo na celém zásobovacím území 9500 domácností bez elektřiny a počet poruch na vedení vysokého napětí stoupl na 14. „Nicméně se nám podařilo připojit více odběratelů,“ dodala mluvčí.

Ve středních Čechách energetici stále řešili pět poruch na vedení vysokého napětí, bez proudu bylo ještě asi 6000 domácností. Další poruchy se podle Holingerové vyskytovaly v Karlovarském, Královéhradeckém, Plzeňském a Ústeckém kraji a na Vysočině. Většina problémů ale byla ve středních Čechách.

Středočeští hasiči do 16.00 zasahovali u 38 událostí, nejčastěji šlo o stromy popadané přes silnice. „Také jsme odstraňovali stromy, které byly nebezpečně nahnuté nad rodinné domy, nebo uvolněné plechy ze střech. Nejvíce vyjíždíme na Kladensku a Rakovnicku,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

V Praze v sobotu do 16.45 vyjížděli hasiči k devíti případům souvisejícím s větrem. I v metropoli museli odstraňovat popadané nebo nakloněné stromy a větve.

„V ulici Drnovská jsme odstraňovali strom, který částečně spadl na vozovku,“ uvedli pražští hasiči na twitteru.

Silný vítr meteorologové na sobotu předpověděli zejména v západní polovině Čech a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V nárazech má dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme