V jižních Čechách do úterního rána napadne až 25 centimetrů sněhu, hrozí ledovka

Do úterního rána hrozí na jihu země náledí a napadne tam sníh. Na horách hlavně v jižních Čechách ho může být až 25 centimetrů. Výstrahu v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Meteorologové původně očekávali, že napadne až 30 centimetrů.

Český Krumlov (Aktualizováno: 13:12 26. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náledí se podle meteorologů může objevit už od pondělních 20.00 v části Plzeňského a Jihočeského kraje a také na jihu Vysočiny. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Více sněhu podle ČHMÚ napadne hlavně na Českokrumlovsku, ale sněžit bude pravděpodobně v celém Jihočeském kraji a na Klatovsku v Plzeňském kraji. Výstraha před sněhem platí od pondělního poledne do úterních 8.00.

„Na jihu Čech a na Českomoravské vrchovině bude v pondělí přecházet déšť do sněžení. Do úterního rána napadne na jihu území pět až 15 centimetrů. Na Šumavě, v Novohradských horách a na Českokrumlovsku místy kolem 25 centimetrů nového sněhu,“ oznámili pracovníci ústavu.

Od pondělí bude podle meteorologů sněžit. Na jihu Čech a na Vysočině může napadnout až 30 centimetrů sněhu

Číst článek

Náledí se týká i Moravy

Náledí se podle meteorologů může objevit už od pondělních 20.00 v části Plzeňského a Jihočeského kraje a také na jihu Vysočiny.

Od úterních 2.00 se vyskytne zřejmě i na jihu Moravy, a to na Břeclavsku, Hodonínsku a Znojemsku v Jihomoravském kraji a Uherskohradišťsku a Zlínsku ve Zlínském kraji. Ve všech těchto regionech výstraha platí do úterních 10.00.

Meteorologové doporučují řidičům, aby v daných oblastech nevyjížděli bez zimních pneumatik a při cestě do hor si raději vzali i sněhové řetězy. Varovali také, že pokud bude sníh mokrý, mohou pod jeho vahou padat stromy a větve.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme