Sněžení může na východě Česka pokračovat až do čtvrtečního večera. Víkend přinese silný vítr

Českou republiku zasáhne silný vítr, foukat bude od pátku po celý víkend na většině území. Na horách může být vichřice. Na východě země se ještě ve čtvrtek čeká další sněžení, při kterém může ojediněle připadnout do pěti centimetrů sněhu. V případě mrznoucího deště se tam pravděpodobně bude tvořit ledovka. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení zkomplikovalo během čtvrtečního rána dopravu po celém Česku (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Silný jihovýchodní vítr s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině a na horách kolem 110 kilometrů v hodině meteorologové očekávají od noci na pátek do noci na pondělí v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a na Vysočině.

Ve středních a jižních Čechách má začít foukat o něco později, v pátek večer, a vítr by tam měl dosahovat v nárazech kolem 70 kilometrů v hodině.

Podle meteorologů silný vítr může lámat větve a stromy a způsobit škody na domech. Zkomplikovat by tak mohl i dopravu. Stejné problémy může způsobit sněžení, které meteorologové očekávají do čtvrtečního večera ještě na Moravě a ve Slezsku. Obyvatelé by se tam měli mít na pozoru i před ledovkou, která se tam může tvořit při mrznoucím dešti do čtvrteční půlnoci.

Sněžení přitom zkomplikovalo dopravu ve velké části Česka již ve čtvrtek ráno a dopoledne. Na řadě míst havarovala auta a zablokovala silnice, na vině bylo podle policistů často nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky.

Výstraha⚠️⚠️⚠️ ❄️⛄️Nová sněhová pokrývka ⛸Ledovka Silný vítr Podrobnosti naleznete na www.chmi.cz, doporučujeme pohodlné použití aplikace ČHMÚ v mobilním zařízení

Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne Čtvrtek 3. prosince 2020

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme