Ve čtvrtek nad Českem zahřmí, hrozí i krupobití. V pátek se ochladí

Současné vedro vystřídají ve čtvrtek odpoledne a večer v centrální části Česka ojedinělé silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím, v pátek pak ochlazení. Středeční nejvyšší teploty budou na jihu a východě Moravy ještě ale šplhat k 34 stupňům Celsia a ve čtvrtek budou stejných hodnot dosahovat v celé republice. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krupobití v Praze (ilustrační foto) | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle hydrometeorologů kvůli dlouhodobému teplu a suchu současně trvá v celém Česku nebezpečí vzniku požárů. S ohledem na očekávaný déšť ale meteorologové zkrátili platnost varování do pátečního večera.

Sucho sužuje 92 procent Česka. Hůř letos ještě nebylo, škoda je nevratná

Číst článek

„Teplé a suché počasí bude přetrvávat do pátku, kdy studená fronta od západu přinese déletrvající ochlazení a plošně rozsáhlejší srážky, v jejichž důsledku dojde k částečnému snížení rizika vzniku požárů,“ uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek odpoledne a večer by měli obyvatelé Jihočeského, Pardubického, Královéhradeckého a Olomouckého kraje, Vysočiny, Blanska a Bruntálska počítat se silnými bouřkami.

Podle meteorologů je mohou doprovázet přívalové srážky, které ojediněle zatopí níže položená místa, a silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Hrozí tak pád polámaných větví a stromů, upozornili meteorologové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme