Úterní ráno bylo znovu mrazivé, oteplovat se má od čtvrtka

Úterní ráno bylo opět mrazivé, na Šumavských pláních teploty klesaly pod 20 stupňů Celsia. Stanice Perla u Jezerní slati naměřila minus 20,6 stupně Celsia, podobně chladno bylo i na nedaleké Horské Kvildě. Ve středu ráno mohou kvůli slabšímu větru teploty na některých místech klesnout ještě hlouběji. V dalších dnech se oteplí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená krajina (archivní foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Stejně jako v pondělí byly i v úterý nejnižší teploty v horských částech republiky nedaleko hranic. Ovšem v místech, kde zůstal v noci silnější vítr, zejména na Moravě a ve Slezsku, bylo o něco tepleji než v pondělí. „Také se pěkně ukazuje městský tepelný ostrov Prahy,“ uvedli meteorologové. V hlavním městě byla teplota jen mírně pod nulou.

Noc i ráno byly mrazivé, na Jezerní slati naměřili minus 22 stupňů

Číst článek

Na stanici Perla na Šumavě naměřili minus 20,6 stupně Celsia, podle Evy Plášilové z českobudějovického hydrometeorologického ústavu ale nejde o nic výjimečného. „Z dlouhodobého hlediska se nejedná o nic výjimečného. V březnu podobné mrazy v minulosti bývaly,“ uvedla.

„V nižších polohách na jihu Čech se ranní teploty pohybovaly většinou v rozmezí od minus šesti do minus devíti stupňů Celsia,“ řekla Plášilová. Dodala, že podobné hodnoty meteorologové očekávají i ve středu. V následujících dnech se pak má podle předpovědi oteplit.

Od čtvrtka se má podle ČHMÚ oteplovat, denní teploty se budou pohybovat mezi plus sedmi až plus 11 stupni. O víkendu pak mohou teploty přesáhnout i 15 stupňů Celsia, objeví se ale také déšť.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme