V Albrechticích na Karvinsku bylo 17 stupňů, teplotní rekordy padly na 25 meteorologických stanicích

Teplotní rekordy pro 16. únor padly v sobotu na 25 stanicích, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Albrechticích na Karvinsku, kde meteorologové naměřili 17 stupňů Celsia. V Krnově na Bruntálsku pak bylo 16,3 stupně. Uvedl to Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší teploty se i v neděli v Čechách a ve Slezsku dostanou až k 15 stupňům Celsia. | Foto: Atriplexmedia | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0

„Dá se říct, že nejtepleji dnes bylo v oblasti Javornického a Osoblažského výběžku a ve středních Čechách. Vysoké teploty jsme naměřili ale také například v Plzeňském kraji,“ řekl Mejstřík.

Ozývá se jaro? Další čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné, v úterý bude až 12 stupňů

Číst článek

Přes 16 stupňů se teplota dostala ještě v obci Neumětely na Berounsku a také v Hejnici na Liberecku. V obou místech bylo dnešní maximum shodně 16,2 stupně Celsia. V Opavě bylo 16,1 stupně, rekord pro dnešní den to ovšem nebyl.

Spíše jarní počasí čeká Česko také v neděli. Bude jasno nebo polojasno. Nejvyšší teploty se v Čechách a ve Slezsku dostanou až k 15 stupňům Celsia.

Teplotně nadprůměrné budou podle odhadu meteorologů následující čtyři týdny budou. Nezvykle teplo by mělo být především hned v nadcházejícím týdnu od pondělí 18. února. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme