Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem až do pondělí. Platí hlavně na horách

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem. Foukat má až do pondělního odpoledne. Aktuálně je situace nejhorší v Jeseníkách, Beskydech a ve Frýdlantském výběžku. Čerstvý vítr se v neděli přesune také do západní části republiky. Místy by s nárazy mohl dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu a na horách 70 až 110 kilometrů v hodině.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapa rozšířené výstrahy meteorologů z ČHMÚ - platí pro východní, severovýchodní území a západní polovinu Čech | Zdroj: ČHMÚ

Meteorologická výstraha platí nově až do pondělního dopoledne. Čerstvý vítr se podle meteorologa Marjana Sandeva postupně přesune z hor na severní Moravě a Frýdlantského výběžku do západní části republiky.

„Během nedělního dopoledne začne foukat nejdříve na východě a severovýchodě území a k večeru i v západní polovině Čech čerstvý jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 6-11, místy s nárazy 15-20 metrů za sekundu. Na horách pak 20-30 metrů za sekundu, tedy až 110 kilometrů v hodině,“ popsal pro Radiožurnál Marjan Sandev.

Meteorologové doporučují, aby lidé zajistili okna, dveře nebo volně uložené předměty například na zahradách. Pozor by si měli dávat také řidiči. Turisté by v těchto dnech měli omezit vycházky a nevydávat se na hřebeny hor.

Anna Soldatová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme