Další teplý den. Rekordy zaznamenala třetina stanic, meteorologové nejvíc naměřili 18,6 stupně

I ve středu panovalo v Česku počasí připomínající spíše jarní měsíce než konec února. Nejvíce meteorologové naměřili ve Stříbře na Tachovsku a Kopistech na Litoměřicku, kde teploměr vystoupal na 18,6 stupně Celsia. Nové maximum dosáhlo i pražské Klementinum. Dohromady teplotní rekordy pro 27. únor zaznamenala třetina ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Ještě tepleji má být podle předpovědi ve čtvrtek, další den se mírně ochladí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na třetině meteorologických stanic padly teplotní rekordy, převážně ve středních, severních a západních Čechách | Zdroj: ČHMÚ

Ve Stříbře padl rekord z roku 1994, který činil 16 stupňů. V Kopistech přepsali záznam z předloňského roku s hodnotou 14,9 stupně. Rekordní teploty naměřily i všechny pražské stanice včetně Klementina.

„V pražském Klementinu padl teplotní rekord, přitom jde o stanici, která měří nejdéle, a to 244 let. Zde bylo naměřeno 15,5 stupně Celsia. Tím byl překonán rekord z roku 2017, který měl hodnotu 14,7 stupně,“ řekl pro Radiožurnál Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu.

Příjemné slunečné počasí panovalo na většině území republiky, převážnou část rekordů nicméně zaregistrovaly stanice v západních a středních Čechách, v Praze či v Libereckém kraji.

ČTK, mv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme