Pozor na vysoké teploty, varují meteorologové. Mohou překročit i 34 stupňů Celsia

Meteorologové varují před velmi vysokými teplotami. V úterý a ve středu budou místy překračovat i 34 stupňů Celsia. Nebezpečí požárů kvůli dlouhotrvajícímu suchu a horku se nově týká i jižní Moravy a dalších okresů Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Nadále přetrvává riziko požárů ve středních a severozápadních Čechách. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Mtl341/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Nebezpečí požárů platí nyní až do odvolání v Praze a ve všech okresech Středočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého a Jihomoravského kraje. Území platnosti výstrahy se bude v dalších dnech pravděpodobně rozšiřovat, uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Meteorologové: Vedro v Česku potrvá až do konce srpna. Neochladíte se ani ve Skandinávii

Číst článek

Kvůli riziku požárů už některé kraje vydaly zákaz rozdělávání ohňů. Mladá Boleslav zakázala lidem vstup do lesů, pohybovat se mohou jen po lesních cestách.

Podle meteorologů se nad střední Evropou udržuje nevýrazná oblast vyššího tlaku vyplněná velmi teplým vzduchem.

„V následujících dnech budou nejvyšší odpolední teploty na většině území nad 31 stupni. V úterý a ve středu budou místy překračovat i 34 stupňů,“ upozornili.

Před velmi vysokými teplotami varují od dnešního poledne v Praze, Středočeském, Plzeňském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém a Jihomoravském kraji a ve středu i v Olomouckém kraji.

V horku by lidé podle meteorologů měli omezit tělesnou zátěž, nechodit odpoledne na přímé slunce a nenechávat na něm děti a zvířata, zejména ve stojících autech. Doporučili dostatečně pít a proti slunci používat ochranné krémy a brýle a nosit pokrývku hlavy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme