Velikonoce pokazí déšť, do konce března bude v Česku chladno

Chladné počasí vydrží v Česku nejméně do konce března, v polovině dubna už má být tepleji. Teploty se ale dostanou jen k dlouhodobému průměru. Příští týden spadne v porovnání s dalšími třemi týdny i více srážek. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť, prší, deštivé počasí (ilustračni foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Pršet bude podle aktuální předpovědi meteorologů také o nadcházejících velikonočních svátcích. Na horách může dokonce sněžit. Nejvyšší denní teploty budou kolem deseti stupňů Celsia.

Který jarní den je ten první? Podle propočtů vychází astronomicky už na 20. března odpoledne

Číst článek

Celé období od 26. března do 22. dubna meteorologové očekávají teplotně i srážkově slabě podprůměrné nebo průměrné.

Srážkově bohatší má být přitom konec března, naopak v dubnu bude pršet méně, než je pro toto roční období obvyklé.

Z hlediska teplot pak mají být podprůměrné zejména nadcházející dva týdny, kdy se podle meteorologů průměrné týdenní teploty dostanou na zhruba čtyři stupně.

Nejnižší teploty budou většinou kolem nuly a přes den bude kolem deseti stupňů. V dalších dvou týdnech vystoupají teplotní minima nad nulu a maxima se dostanou až k 15 stupňům.

„Je ovšem velmi pravděpodobné, že během předpovědního období bude docházet ke krátkodobým, někdy i velmi výrazným změnám teplot, což tento výhled počasí nemůže postihnout. Takovéto výkyvy jsou ovšem pro tuto roční dobu obvyklé," uvedli meteorologové.

Průměrná teplota v nadcházejících čtyřech týdnech je rovných sedm stupňů Celsia. Nejchladněji bylo touto dobou v roce 1958, kdy teplota v průměru dosáhla 3,6 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo v roce 2009 s průměrnou teplotou 10,8 stupně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme