Teploty na Moravě překročí hranici 31 stupňů Celsia. Požáry hrozí až do pátku, varovali meteorologové

Ve čtyřech moravských krajích ve středu odpoledne teploty místy překročí 31 stupňů Celsia, až do pátku zde hrozí požáry. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž a dodržovat pitný režim. Ve své výstraze to v úterý uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami a možným vznikem požárů | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Českem bude ve středu procházet rozhraní mezi velmi teplým vzduchem nad východní Evropou a chladnějším vzduchem nad západem kontinentu. Hydrometeorologové tak očekávají na západě Česka nejvyšší teploty kolem 22 stupňů Celsia, na východě až 33 stupňů. Pro čtvrtek ústav předpovídá pro jihovýchod území až 37 stupňů Celsia.

Výstrahu před vysokými teplotami zatím hydrometeorologický ústav vydal pro Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj pro středu mezi 12.00 a 20.00. Platí pro místa v nadmořské výšce do 500 metrů.

Hrozí přehřátí a dehydratace, lidé by měli víc pít neslazené nealkoholické nápoje a minerálky, uvedli meteorologové. Tělesnou zátěž radí omezit zejména v poledních a odpoledních hodinách, varují před ponecháním dětí a zvířat na přímém slunci nebo v zaparkovaných autech.

Požáry podle ČHMÚ hrozí ve čtyřech moravských krajích od středečního poledne do páteční půlnoci. Lidé by podle výstrahy neměli rozdělávat oheň v přírodě a odhazovat cigaretové nedopalky. Meteorologové doporučují řídit se místními vyhláškami a zákazy vydanými k suchu a riziku požárů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme