Na západě Čech se může do soboty tvořit ledovka, východ země ohrozí silný vítr

Na západě Čech se může od pátečního odpoledne až do sobotního rána tvořit ledovka. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí už od 12 hodin pro celý Karlovarský kraj a okresy Plzeň-sever a Tachov. Ve východní části republiky zase odpoledne začne foukat silný vítr, říká meteoroložka Jana Hujslová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, vítr, déšť, podzim (ilustračn ífoto)

Lidé by podle meteorologů měli být opatrní při pohybu venku i při řízení a omezit horské túry. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

„Bude zesilovat jihovýchodní, postupně až jižní vítr, který bude ve východní části Čech, na Moravě a ve Slezsku postupně dosahovat v nárazech až 90 km/h, v Jeseníkách a Beskydech kolem 110 km/h. Vítr bude slábnout v sobotu během odpoledních hodin,“ říká Radiožurnálu meteoroložka Jana Hujslová.

Výstraha před silným větrem platí od pátečních šestnácti do sobotních čtrnácti hodin. Meteorologové varují, že ve vyšších polohách se mohou objevit polomy.

Lidé by podle meteorologů měli být opatrní při pohybu venku i při řízení a omezit horské túry. 

ČTK, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme