Meteorologové varují před první nadílkou: v úterý a ve středu napadne těžký mokrý sníh

Meteorologové rozšiřují varování před těžkým a mokrým sněhem. V úterý od šesti odpoledne do tří v noci by mělo v Jizerských horách, Krkonoších, na Šumavě a Vysočině napadnout mezi pěti a deseti centimetry nového sněhu. Výstraha s nízkým stupněm varování ale platí i pro středu pro stejné oblasti - kromě Šumavy. Sníh může komplikovat dopravu od středečního poledne až do noci na čtvrtek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý v noci už sněžilo v západní části Čech v místech nad 600 metrů nad mořem. (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

První výraznější sněžení se bude týkat i Jablonecka, Semilska, Frýdlantska či Železnobrodska. Mokrý a těžký sníh začne padat po 18.00 zejména v jihovýchodní a východní polovině Čech v polohách nad 400 metrů nad mořem. Napadnout by mělo kolem pěti centimetrů sněhu, ojediněle až deset centimetrů. Sněžení ustane ve středu ráno a znovu začne padat v poledne. 

Sněhová výstraha. Do Česka přichází zima, napadnout může až 10 centimetrů

Číst článek

Sněžení se v noci na středu očekává v sedmi krajích, a to ve Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Libereckém, Vysočina a některých okresech Královéhradeckého a Pardubického kraje. Nejvíce bude podle meteorologů sněžit v místech s nadmořskou výškou mezi 400 až 600 metry nad mořem. Nelze ale vyloučit, že sníh bude padat i v nižších polohách. 

Komplikace může sníh způsobit chodcům, řidičům a v zásobování. Pod tíhou mokrého sněhu se mohou lámat větve stromů, škody může sníh způsobit i na drátech elektrického vedení. Řidiči by měli jezdit opatrně a nezapomínat na zimní výbavu.

Další sněžení meteorologové očekávají ve středu po poledni a trvat by mělo do čtvrtečních 03.00. Očekává se na území šesti krajů, na rozdíl od úterý se už nebude týkat Plzeňského kraje. Ve čtvrtek ráno se při vyjasnění bude na mokrých silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky. 

V úterý v noci už sněžilo v západní části Čech v místech nad 600 metrů nad mořem, uvedli meteorologové na facebooku.

ČTK, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme