Počet českých žádostí o azyl v Británii se od pátku nezvýšil

Britské úřady od pátku, kdy přerušily kontroly na pražském letišti Ruzyně, nezaznamenaly zvýšený počet žádostí občanů Česka o azyl. Vicepremiér Pavel Rychetský, který se dnes sešel se zástupcem britského velvyslanectví, chce situaci ale nadále podrobně sledovat. Zároveň požádal britskou stranu o seznam odmítnutých žadatelů kvůli neoprávněnému dvojímu vyplácení sociálních dávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Rychetský pro ČRo 1 - Radiožurnál uvedl, je pro zásadní hodnocení situace třeba delšího časového intervalu v řádu týdnů či dokonce měsíců. "S panem tajemníkem jsme se dohodli, že nás bude průběžně informovat o počtech žadatelů, a v případě potřeby se znovu sejdeme," dodal. Poskytnutí seznamu odmítnutých českých žadatelů o azyl naší vládě podle vicepremiéra britské úřady zváží. "Já jsem chtěl, abychom v případě, že bude řízení pravomocně ukončeno a žadatel bude deportován zpět do České republiky, k těmto lidem dostali informaci, zda pobírali ve Velké Británii nějaké dávky a v jaké výši," Podle českých právních předpisů nárok na naše sociální dávky zaniká v případě, že občan má jiné příjmy.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme