Počet hraničních přechodů v Ústeckém kraji se zvýší

Ústecký kraj plánuje zvýšení počtu silničních hraničních přechodů do Německa. Krajská rada proto schválila zahájení projektových příprav na třinácti místech, kde hraniční přechody pro motorová vozidla už v minulosti byly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční hraniční přechod

Silniční hraniční přechod | Foto: Jan Rosenauer

Ne všechna města a obce ale s výstavbou nových silničních přechodů souhlasí. Někde se bojí dopadu zvýšeného silničního provozu, jinde chtějí uchránit přírodu. O silniční hraniční přechod naopak stojí v Nové vsi v Horách na Mostecku. Co si od jeho otevření slibují, upřesňuje starostka obce Jana Dvořáková.

"Očekáváme rozšíření a hlavně zkvalitnění služeb podle poptávky turistů a to samozřejmě přinese i potřebu zaměstnat více lidí. Třeba si i někdo z naší obce otevře svou novou provozovnu. Mohlo by to být například kadeřnictví nebo restaurace. Určitě se nebojíme, že by z naší obce mohla být asijská tržnice, protože si myslíme, že je plně v kompetenci obce, aby si své území pohlídala," řekla Českému rozhlasu Dvořáková.

Renáta Prátová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme