Počet lidí ve vedení Senátu by se mohl zredukovat

Po poslanecké sněmovně by se úsporné kroky mohly výrazněji dotknout i Senátu. Spekuluje se o tom, že by mohl například klesnout počet místopředsedů. Teď má Senát místopředsedů pět.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát

Senát | Foto: Tomáš Adamec

Že by vedení Senátu mělo zeštíhlet, si myslí i předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redukce funkcí v Senátu je možná, myslí si předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

„Když se podívám na to, že jsme docela bezbolestně prošli touto cestou ve Sněmovně, že se to podařilo, tak se domnívám, že by i tady mohlo k redukci dojít. Ale berte to prosím jen jako můj názor,“ řekla v České televizi Němcová.

Úsporám v Senátu se nebrání ani místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Výměna předsedy Senátu

V Lidovém domě se ovšem zatím spíše skloňují jména kandidátů na předsedu Senátu. ČSSD má v horní komoře parlamentu po doplňovacích volbách převahu jednoho hlasu a křeslo předsedy chce.

„Sociální demokracie vždycky zastávala názor, že je vhodné poměrné zastoupení a budeme ho prosazovat i v rámci Senátu,“ řekl Škromach.

Nejčastěji se mluví o tom, že by dosavadního předsedu Přemysla Sobotku z ODS mohli nahradit senátoři ČSSD Alena Gajdůšková, Milan Štěch nebo právě Zdeněk Škromach.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme