Počet lidí ve vedení Senátu by se mohl zredukovat

Po poslanecké sněmovně by se úsporné kroky mohly výrazněji dotknout i Senátu. Spekuluje se o tom, že by mohl například klesnout počet místopředsedů. Teď má Senát místopředsedů pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát | Foto: Tomáš Adamec

Že by vedení Senátu mělo zeštíhlet, si myslí i předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redukce funkcí v Senátu je možná, myslí si předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

„Když se podívám na to, že jsme docela bezbolestně prošli touto cestou ve Sněmovně, že se to podařilo, tak se domnívám, že by i tady mohlo k redukci dojít. Ale berte to prosím jen jako můj názor,“ řekla v České televizi Němcová.

Úsporám v Senátu se nebrání ani místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Výměna předsedy Senátu

V Lidovém domě se ovšem zatím spíše skloňují jména kandidátů na předsedu Senátu. ČSSD má v horní komoře parlamentu po doplňovacích volbách převahu jednoho hlasu a křeslo předsedy chce.

„Sociální demokracie vždycky zastávala názor, že je vhodné poměrné zastoupení a budeme ho prosazovat i v rámci Senátu,“ řekl Škromach.

Nejčastěji se mluví o tom, že by dosavadního předsedu Přemysla Sobotku z ODS mohli nahradit senátoři ČSSD Alena Gajdůšková, Milan Štěch nebo právě Zdeněk Škromach.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme