V Česku se koronavirem nakazilo celkem 2279 pacientů. Itálie oznámila rekordní počet zemřelých

  • V pátek se nemoc COVID-19 v Česku potvrdila u dalších 217 lidí. Celkem se tak novým koronavirem nakazilo již 2279 pacientů, z toho 9 nemoci podlehlo a 11 se vyléčilo.
  • Itálie zaznamenala 919 úmrtí, což je rekordní počet zemřelých pacientů za jeden den. Nemoci v zemi podlehlo již 9134 pacientů.
  • Nemocí COVID-19 se nakazil i britský premiér Boris Johnson a ministr zdravotnictví Matt Hancock, oba mají lehký průběh a zůstávají v domácí izolaci. Johnson ujistil, že chce prostřednictvím videokonferencí dále vést vládní boj proti pandemii koronaviru.

SLEDOVALI JSME ONLINE Praha (Aktualizováno: 19:52 27. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž na nástupišti stanice metra. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nově vyléčeného pacienta z nemoci COVID-19 v pátek ohlásila Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Jde o první oznámené vyléčení od úterý. Ministerstvo zdravotnictví však na svém webu stále uvádí deset vyléčených.

Počet zemřelých, kteří byli koronavirem nakažení, se v pátek nezměnil. Zůstává jich devět. Poslední tři případy úmrtí oznámili zdravotníci ve čtvrtek.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v České televizi řekl, že chce vláda prodloužit nouzový stav v Česku o 30 dní. Ten je zatím vyhlášen od 12. března na 30 dní.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zároveň před víkendem vyzval všechny chataře a chalupáře, aby odložili své cesty na venkovská sídla.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejvyšší denní nárůst

Počet obětí koronaviru v Itálii za posledních 24 hodin vzrostl o 919 na celkových 9134. Je to nejvyšší denní nárůst úmrtí na nemoc COVID-19 v Itálii od vypuknutí epidemie v zemi před pěti týdny. Celkem se v zemi potvrdilo téměř 86 500 případů nákazy, což je nejvíce ve světě po USA. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na italskou civilní ochranu. Od čtvrtka přibylo v Itálii téměř 6000 nových případů nákazy.

Dosud byl nejvyšší denní nárůst úmrtí na COVID-19 v Itálii 793 obětí oznámený minulý týden. Tento týden hlásily místní úřady ve čtvrtek 712 dalších úmrtí, ve středu 683, v úterý 743 a v pondělí 602.

Celkový počet dosud potvrzených případů nákazy v Itálii činí 86.498, čímž se země v této bilanci dnes dostala před Čínu na druhé místo v tabulce za USA. Počet obětí z řad nakažených koronavirem je ale v Itálii nejvyšší na světě.

Z celkového počtu potvrzených případů nákazy koronavirem v Itálii se dosud 10.950 lidí vyléčilo. Na jednotkách intenzivní péče je nyní 3732 nemocných.

Nejhůře zasaženým regionem v Itálii je Lombardie, kde se zatím potvrdilo 37.298 případů nákazy a 5402 z infikovaných zemřelo.

Vít Kubant, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme